Българският бранител Атанас Пашкулев игра 70 минути за гръцкия втородивизионен Етникос Астерас при победата на тима над Верия с 2:1.

Двата отбора се изправиха един срещу друг в двубой от гръцката втора дивизия, който се игра в Атина.

Първоначално Пашкулев бе оставен резерва от своя наставник, но влезе принудително в 20-ата минута като смяна.

Другият българин в състава на Етникос Васил Драголов не попадна в групата за мача, тъй като доскоро лекуваше травма и все още не е напипал своята оптимална форма.

Гостите иначе започнаха мача по-силно и поведоха в резултата след гол на Вергонис в 12-ата минута, но след това Астерас успя да обърне развоя на срещата в своя полза.

Каилакис изравни в 36-ата минута, а асистенцията за неговото попадение бе на Пашкулев, който центрира перфектно в ситуацията. В 69-ата минута пък домакините стигнаха до пълен обрат и взеха победата след гол на Ламбропулос.

След този двубой Етникос Астерас заема 5-ото място в класирането с актив от 7 точки, докато Верия е на 3-ата позиция с 9 пункта.