Собственикът на шампиона на България за последните две години Литекс Гриша Ганчев вече е започнал свиването на бюджета в клуба. Бизнесменът е забранил лукса и пилеенето на излишни пари.

По негова заповед за първи път от няколко години насам "оранжевите" няма да се подготвят през зимата в далечен Дубай.

Шампионите ще проведат първата част от зимните си лагери в родния Сандански, след което заминават за турския курорт Белек, който също ще им излезе доста по-евтино.

През последните няколко години беше изключено футболистите на Литекс да тренират през зимата в домашни условия. Ловчанлии пътуваха до доста екзотичните дестинации, където играеха срещу силни съперници в приятелски срещи.

Сега обаче финансите в клуба са свити до минимум, пести се дори от ежедневни разходи като пътни и командировъчни.

Зимната селекция до момента също потвърждава новата финансова политика на Литекс. В отбора бяха привлечени българите Илко Пиргов, Галин Иванов, Васил Божиков, Томи Костадинов, както и бразилецът Марсело Никасио, който излезе без пари.

В момента Литекс се намира на незавидното седмо място в класирането. Тимът изостава на цели 11 точки от лидерите Лудогорец и ЦСКА. Все пак шампионите имат мач по-малко - срещу опашкаря Калиакра.