Новата сила в Западната конференция на НБА ЛА Клипърс ще стане още по-силен с привличането на Кениън Мартин, който избра да премине при Ножиците.

Опитният баскетболист имаше няколко предложения от водещи отбори, но в крайна сметка реши да премине в тима на Крис Пол и Блейк Грифин, който мнозина смятат, че ще играе основна роля в плейофите.

Агентът на Мартин потвърди сделката, която ще влезе в сила, когато той мине медицинските прегледи, като договорът е на стойност 2,5 милиона долара.

Световната централа ФИБА даде разрешение на баскетболиста да поднови кариерата си, въпреки че първоначално се очакваше това да стане, едва след като китайският тим, за който игра известно време, приключи участието си в местното първенство, което най-рано щеше да се случи след 2 седмици.

В тима от Лос Анджелис Мартин се събира с бившия си съотборник от Денвър Чонси Билъпс, така че това е още едно предимство за отбора. За 11 години в Лигата баскетболистът има средно по 13,5 точки и 7,2 борби на мач и със сигурност ще направи Ножиците още по-силни.