Калоян Иванов изигра поредния си силен двубой в испанското първенство и завърши с 21 точки и 11 борби при победата на Аликанте над Банка Сивика Севиля с 86:82 след продължение в мач от 19-ия кръг на първенството.

Българският баскетболист вкара важните 2 наказателни удара в последните секунди, за да направи разликата 4 точки в полза на своя тим и да гарантира триумфа.

Преди това мачът бе доста оспорван, като в добавеното време гостите дръпнаха със 79:75, но след това Аликанте отговори с 8 поредни и в крайна сметка постигна 13-и успех през сезона, с което е на 4-о място. Севилци са 6-и с 10-9.

След този кръг в първенството има нов водач, след като досегашният Реал Мадрид падна изненадващо у дома от участника в Евролигата Биская Билбао с 90:93 и допусна 4-о поражение през кампанията.

В същото време Барселона победи Естудиантес като гост с 80:65 и по този начин е еднолично на първа позиция с баланс 16-3. Третото място е за Каха Лаборал (14-5), който спечели трудно със 71:67 срещу Гран Канария у дома.