Седмицата на Ювентус Симоне Пепе може би ще пропусне гостуването на "бианконерите" в Болоня в края на седмицата. Един от универсалните бойци на Антонио Конте получи контузия при равенството 0:0 със Сиена и със сигурност няма да вземе участие в утрешния първи полуфинален сблъсък от турнира за Купата на Италия срещу Милан.

Днес обаче се разбра, че Пепе е и под въпрос за мача с "рособлу". През настоящата кампания "бианконерите" играха срещу Болоня два пъти – един път за първенство и един път за Купата, като и двете срещи завършиха в редовното си време с хиксове – 1:1 – а Пепе се състезава само в едната от тях.

Междувременно от Болоня помолиха мача с лидера във временното класиране на Серия А да бъде преместен от 21:45 часа българско време за 16:00 часа българско време в неделя. Причината е лошото време на Ботуша.

"Днес отново започна да вали сняг в Болоня и има риск срещата да не може да се играе през уикенда. Ръководството на Ювентус ни информира, че е съгласно на по-ранен начален час за двубоя, така че през следващите часове ще видим какво ще решим", каза вицепрезидентът на "рособлу" Маурицио Сети.

В средата на миналата седмица и двата тима – Ювентус и Болоня – не излязоха за своите мачове от италианския шампионат (съответно срещу Парма и Фиорентина) заради снега на Апенините.