В навечерието на най-голямото спортно събитие в биатлона – Световното първенство в Руполдинг, норвежкият биатлонист Тарей Бьо разказва за подготовката си и за целите, които си е поставил – два златни медала.
“Започнах всичко от начало. На летището във Финландия седнах и си съставих план за подготовка. Искам да стигна до същността на проблема и да разбера какво трябва да направя, за да се представя добре на Световното първенство.” – споделя носителя на Големия кристален глобус.
“Когато всичко върви добре такива планове не са нужни. Сега обаче е въпрос на тренировки, сън и храна. Аз съм съсредоточен върху това. Ще се постарая да направя всичко, което е по силите ми и да постигна по-добри резултати.”
“Това, което постигнах през миналата седмица е най-доброто, което съм правил през този сезон. С всеки изминал ден тренирам все повече и по-добре, ставам все по-силен, стрелям още по-точно и бягам все по-бързо. Смятам, че вече е по силите ми отново да започна да печеля. Целта ми е – два златни медала на световното първенство” – оптимистичен е Тарей.
И великия Оле Ейнар Бьорнадален също се готви активно за шампионата в Руполдинг. Легендарният биатлонист е заложил високо летвата на задачите, които ще преследва следващата седмица в германския зимен център – победа във всички гонки.
“Осъзнавам, че въпреки последната ми победа в Контиолахти, аз не съм фаворит в предстоящото световно първенство. Има много други биатлонисти, които в по-голяма степен претендират за медалите, отколкото аз. Въпреки това ще се боря докрай за медалите. Целта ми е да стигна до титлата.”
“Ще се опитам да изляза победител във всички гонки, но предстои да видим как ще се отрази това на организма ми. Може би по-нататък ще си променя мнението, но по всяка вероятност ще участвам във всички състезания.” – не скрива амбициите си постигналият всичко в този спорт Оле Ейнар Бьорндален.

Зафиров: Сигурността на Европа не се изчерпва с военни инвестиции
Кои са знаците, че Вселената комуникира с нас
Шофьор на камион почина в кабината си в района на "Капитан Андреево"
Кредитен експерт: Няма нищо страшно, плащаме с левове, рестото - в евро
Без съгласие между социалните партньори за бюджета на НЗОК
Как да се предпазим от фалшиви оферти и промоции за Коледа и Нова година?
Аналена Бербок: Украйна не трябва да отстъпва територия
10 коли, които бяха близко до съвършенството
Завръщането на Toyota MR2 е все по-близо
Отстъпки от над 100 000 долара показват, че богатите не искат електромобили
Знаете ли какво крие BMW X5 (E53) в резервната си гума?
Шампионски манталитет: Ян разкри мислите си преди петия рунд с Двалишвили
Чимаев към Двалишвили: Върни се по-силен!
Дейна Уайт коментира отнемането на титлата на WBC от Крауфорд
Разбор на зрелищната бойна вечер SENSHI 29: Грант Уотърман и Светослав Маноилов
Гъбите – богати на витамини и добър заместител на месото
Защо са важни антиоксидантите за кожата?
Д-р Даниел Ставрев: 35 вече не е граница за успешна инвитро процедура, а индивидуална величина
Защо ставите страдат повече при студено време?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар