Бившият национал и настоящ наставник на Етър Цанко Цветанов бе гост в предаването"Зона спорт" по bTV Action, където разкри, че е амбициран да направи от "виолетовите" силен тим.
Цветанов разкрива, че е научил много неща от работата от Станимир Стоилов в Левски, Литекс, Анортозис и националния отбор.
"Покрай Станимир Стоилов започнах да разбирам футбола в детайли. Разбрах колко е важен всеки елемент от играта. Станах много по-добър професионалист. Научих се да работя от сутрин до вечер", започна Цветанов.
"Целта ми е Етър да играе добър футбол и хората да са доволни. Като развитие на базата, всичко се е развило към по-лошо, в сравнение с времето, когато аз играех. Прекалено много гледаме в чуждия двор, а трябва да погледнем в собствената си градина."
"В българския футбол сега какво се прави? Първо нямаме достатъчно финанси, обаче залитаме в купуване на готови играчи и временни резултати. За мен е невероятно, че в България има футболисти, които получават по 15-20 000 евро на месец."
"На фона на какво, че има 100 души на стадиона? Или че собствениците се молят да няма мачове? В България логиката е по-добре да няма мач, защото всеки един мач ни е разход", допълва Цветанов, който смята, че собственикът на Левски Тодор Батков редовно се меси в спортно-техническата част.
"Големият проблем на българския футбол са собствениците и те го знаят. Колкото и да не искат да го признаят, колкото и да говорят, че без тях нямало да съществува футболът, чак такава зависимост във футбола няма."
"Футболът не може да съществува единствено без добри футболисти, а без всеки един собственик може. В Левски собственикът си помисли, че той може да управлява процеса, а той не може. Собственикът е там, за да управлява генералните неща, а не да обяснява как играе левият външен, как крилата влизат навътре и т.н."
"В Левски се получи разминаването, че собственикът искаше да изгони всички стари футболисти, нищо че след това ги върна. Просто не знаеше какво трябва да се прави във футбола и искаше той да е под светлината на прожекторите."
"Сигурен съм, че той го знае в момента и знае, че е сбъркал, но нещата не могат да се върнат назад. Парите от Шампионската лига бяха инвестирани в школа, в общежитие за децата. Но чак сега виждам, за пръв път от 3-4 години, Николай Костов да обръща внимание на школата."
"Сега в националния отбор има нов треньор, нов ентусиазъм, обаче играчите са същите. Няма какво да се лъжем - скоро ще останем без футболисти в някои от топ-първенствата", завърши Цанко Цветанов.
Напиши коментар
Цветанов разкрива, че е научил много неща от работата от Станимир Стоилов в Левски, Литекс, Анортозис и националния отбор.
"Покрай Станимир Стоилов започнах да разбирам футбола в детайли. Разбрах колко е важен всеки елемент от играта. Станах много по-добър професионалист. Научих се да работя от сутрин до вечер", започна Цветанов.
"Целта ми е Етър да играе добър футбол и хората да са доволни. Като развитие на базата, всичко се е развило към по-лошо, в сравнение с времето, когато аз играех. Прекалено много гледаме в чуждия двор, а трябва да погледнем в собствената си градина."
"В българския футбол сега какво се прави? Първо нямаме достатъчно финанси, обаче залитаме в купуване на готови играчи и временни резултати. За мен е невероятно, че в България има футболисти, които получават по 15-20 000 евро на месец."
"На фона на какво, че има 100 души на стадиона? Или че собствениците се молят да няма мачове? В България логиката е по-добре да няма мач, защото всеки един мач ни е разход", допълва Цветанов, който смята, че собственикът на Левски Тодор Батков редовно се меси в спортно-техническата част.
"Големият проблем на българския футбол са собствениците и те го знаят. Колкото и да не искат да го признаят, колкото и да говорят, че без тях нямало да съществува футболът, чак такава зависимост във футбола няма."
"Футболът не може да съществува единствено без добри футболисти, а без всеки един собственик може. В Левски собственикът си помисли, че той може да управлява процеса, а той не може. Собственикът е там, за да управлява генералните неща, а не да обяснява как играе левият външен, как крилата влизат навътре и т.н."
"В Левски се получи разминаването, че собственикът искаше да изгони всички стари футболисти, нищо че след това ги върна. Просто не знаеше какво трябва да се прави във футбола и искаше той да е под светлината на прожекторите."
"Сигурен съм, че той го знае в момента и знае, че е сбъркал, но нещата не могат да се върнат назад. Парите от Шампионската лига бяха инвестирани в школа, в общежитие за децата. Но чак сега виждам, за пръв път от 3-4 години, Николай Костов да обръща внимание на школата."
"Сега в националния отбор има нов треньор, нов ентусиазъм, обаче играчите са същите. Няма какво да се лъжем - скоро ще останем без футболисти в някои от топ-първенствата", завърши Цанко Цветанов.


Централна емисия
Седмичен хороскоп за периода от 29 юни до 5 юли
Спор за баклавата: ЮНЕСКО ще решава между Турция и Гърция
След земетресението във Венецуела: 33 души са спасени живи, хиляди все още са в неизвестност
Гълъб Донев: Спряна е обществена поръчка за 490 млн. евро за мантинели
Николов: В район „Приморски” установихме нещо доста по-притеснително
Корман Исмаилов: ДПС е приключило
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското по сумо
Зандър Заяс прие с достойнство първата загуба в кариерата си
Рафаел Физиев предизвика Чарлс Оливейра
Резултати от UFC Fight Night 280
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар