Бившият полузащитник на Ювентус Масимо Мауро, който игра за отбора от Торино в края на 80-те години на миналия век, а сега е коментатор за Скай Спорт Италия, отправи сериозни критики към настоящия състав на "бианконерите" след равенството 1:1 с Киево.
В момента "Старата госпожа" е с мач по-малко от основния си конкурент за титлата – настоящия шампион на Италия Милан – но е също така на три точки зад него, което е притеснително, макар че торинци имат предимство в преките двубои с "росонерите".
"Играчите на Ювентус вече не демонстрират това, което беше основното им преимущество срещу останалите състави. "Бианконерите" спряха да си помагат един на друг и не се раздават по начина, по който го правеха в началото на първенството", каза Мауро, цитиран от сайта Football-Italia.net.
"Мисля също така, че мениджърът Антонио Конте може би допуска някои грешки при избора на състава си. Мирко Вучинич е пълна мистерия за мен. Това, че той загуби топката в една ситуация, в крайна сметка доведе до изравнителното попадение на Киево. Наистина е жалко, че никой не захранва Алесандро Матри с добри пасове. Никога не съм виждал Ювентус да изпитва подобни трудности пред противниковата врата", допълни Мауро.
Мнозина са склонни да смятат, че странното представяне на "бианконерите" в последно време се дължи на натрупаната у футболистите умора. Мауро обаче не е на това мнение.
"Проблемът не е физически. Играчите тичат достатъчно, но от тичането им в случая няма никаква полза", коментира бившият халф на торинския тим.
В сряда от 19:30 часа българско време момчетата на Антонио Конте излизат за задължителна победа срещу коравия отбор на Болоня. През настоящата кампания "Старата госпожа" вече два пъти направи 1:1 с "рособлу" в редовните 90 минути – веднъж в шампионата и веднъж за Купата на Италия, където торинци се нуждаеха от продължения, за да елиминират състава на Стефано Пиоли.
В двубоя с Болоня наставникът на втория във временното класиране на Серия А ще трябва да се справя с големи неприятности в защитата на своя тим. Джорджо Киелини се контузи срещу Киево и според лекарската оценка ще отсъства от терените между две и три седмици.
Въпреки че травмата на Андреа Бардзали към момента се оценява като по-малко сериозна, все още не се знае колко време ще е необходимо на опитния бранител да се възстанови.
Това означава, че има голяма вероятност централни защитници на Ювентус в мача с Болоня да бъдат Мартин Касерес и Леонардо Бонучи. В последните няколко срещи 24-годишният италиански национал не се представя на необходимото ниво, което няма как да не тревожи феновете на "бианконерите".

Времето в понеделник: Облачно с превалявания и температури до 23 градуса
Хороскоп за 18 май: Шанс за изяви и нови преживявания за зодиите
Самооценката: Как влияе на живота ни и как да я укрепим
Рецепта от тефтера на баба: Сочен сладкиш с домашно сладко
Иван Шишков: Потопът на „Хемус“ е резултат от изключително лошо техническо решение
На електронни табла на градския транспорт в София се изписва името на песента, с която Дара спечели "Евровизия“
Тръмп заяви, че за Иран "часовникът тиктака"
Столичната община организира музикално парти на открито за победата на Дара в "Евровизия"
Как Tiptronic промени представата за управление на автоматика
Америка иска забрана на китайските коли, докато нейните се движат с китайски части
Четири коли, които изпревариха времето си
Как да се справите с чукането на клапаните
Дейвид Бенавидес разкри кога планира следващите си големи битки
Резултатите на българските свободняци в Самоков не са случайни
България с нов медал на Европейското по самбо
Златислава Чуканова триумфира със злато на „Белградски победник“
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Какво помага при колики?
Фондация „Нашите недоносени деца“ представя Харта на малките герои
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар