Халфът на Челси получи контузия на тренировки в сряда и след направените медицински тестове стана ясно, че няма да може да се възстанови навреме за турнира.
Неприятната новина идва по-малко от седмица, след като халфът Гарет Бари отпадна заради контузия, получена в контролата срещу Норвегия.
"Това е голям удар срещу отбора, особено след загубата на друг старши играч като Гарет Бари", коментира селекционерът Рой Ходжсън.
"Фактът, че доктора не може да гарантира, че Франк може да вземе участие в нито един мач от груповата фаза означава, че трябва да го заменим в централната зона на полузащитата".
"Той беше в много добра форма и чакаше с нетърпение турнира. Той ни помогна много за класирането на европейското първенство и е жестоко да отпадне точно преди турнира".
Самият Лампард сякаш е очаквал подобен развой, защото още преди медицинската диагноза той коментира и бъдещето след европейското първенство. Въпреки че в момента е на 34 години, той не смята да се отказва от националния отбор и се надява да участва на световното първенство след две години в Бразилия.
"Не очаквам да се оттегля от международния футбол в близко бъдеще, така че не бих нарекъл това последния ми голям турнир", коментира Лампард.
"Но не съм глупак и знам, че възрастта е фактор. Ще приема това като един от последните ми шансове. В Шампионската Лига подходих със същата нагласа".

След 12 години любов Елена и Даниел си казаха "Да" в Деня на християнското семейство (ВИДЕО)
Как днес младите избират специалност и университет (ВИДЕО)
Радев: Доказаната ни толерантност е гаранция срещу ксенофобията и антисемитизма
"Лудогорец" обяви новия си треньор
Жени ще могат да оглавяват администрацията на Ватикана
Митов: Съвсем скоро ще приключи синхронизацията между МВР и системата за средна скорост
Неузнаваема: Светът се притеснява за Бритни Спиърс
Зеленски за мирния план: Няма да предам страната си!
Защо новите автомобили са с еднаква, безлична форма на сапун
AUDI представи първия си SUV без кръгове
Автомобилните производители в паника заради ново изискване на ЕС
Карлос Гон: С мен бе свършено, ако не бях избягал от Япония
PFL обяви първата си титла в полусредна категория – двама бойци се завръщат след дълги паузи
Иън Мачадо Гари: Единственият мач, който бих приел, ако не получа Ислам, е за временната титла срещу Шавкат
Как светът на спортните медии претърпява огромна промяна
Защо Крис Сайборг не съжалява, че мачовете с Кайла Харисън и Ронда Роузи не се случиха
Какво се случва с яйчниците след навлизане в менопауза?
Ако държите на ума си – движете се, предпазва от деменция
Дни на медиацията в Пловдив и София предлагат безплатни консултации с медиатори и психолози от 24 до 28 ноември
Уртикария при деца – какво показва обривът и кога да се тревожим?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар