Втородивизионният Сливен върви към разформироване. Клубът се намира в изключително тежко финансово състояние.

Не е ясно дали войводите ще се съберат за лятна подготовка. По принцип това трябва да стане в края на месеца.

Засега обаче няма старши-треньор, който да води Сливен. Както е известно наставникът Димчо Ненов избяга в Нефтохимик.

За капак Йордан Лечков е освободил и дясната си ръка - изпълнителния директор Георги Кирилов, който е в клуба от цели 20 години.

"Шокиран съм. Лечков ми се обади и ме освободи от поста", заяви той пред "Меридиан Мач".

Мотивите на Лечков били, че Кирилов не се справял със задълженията си.

"Каза ми някакви смешни неща от сорта, че не сме поливали терените. Всеки знае, че базата на Сливен е една от най-добрите в България. Ситуацията в клуба е отчайваща. Изобщо не знам дали отборът ще го има наесен", добави бившият изпълнителен директор.