
Пилотът на Ред Бул приключи втори, но заради изпреварване срещу Дженсън Бътън, при което излезе извън пистата, към времето му бяха добавени 20 секунди. Маневрата бе разследвана и по-късно стюардите прецениха, че не е действал според правилата.
В резултат той заема 5-ата позиция, Бътън става втори, Кими Райконен трети, Камуй Кобаяши четвърти. Фетел губи още 8 точки точки в генералното класиране, в което изостава с 44 от Фернандо Алонсо.
“Просто исках да избегна контакта” обяви Фетел веднага след състезанието. “Не знаех къде е Дженсън, така че просто оставих достатъчно място. Той имаше проблем с гумите си, така че го изпреварих. Не исках да рискувам, за да не се ударим” добави германецът, но и това не му помогна.
Бътън пък бе категоричен: “Не мисля, че има нужда от коментар. На повторенията се вижда ясно какво се случва” изтъкна англичанинът, който регистрира най-добрия си резултат от 3 месеца.
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар