"Ситуацията е абсолютно идентична като тази, която беше преди месец-два", поясни кратко, точно и ясно селекционерът Любо Пенев преди мача с Кипър.
Играем контролна среща с островната държава утре, сряда.
"Мисля, че ще има много ползи от тази контрола, мен ме интересува спортно-техническата полза. Доволен съм до този момент, не се отклоняваме от начертания път. Това е последната подготовка преди да влезем в серия от официални мачове", заяви Пенев.
"Тренираме целенасочено за мача с Кипър, както и елементи, които ще ни помогнат в следващите две срещи. Аз гледах само един мач от първенството, моите помощници гледаха други. Разполагаме с няколко дни, в които да подготвим отбора. Доволен съм от това, което виждам на тренировките", добави младият специалист.
В групата му мача с Кипър отпадна Валери Божинов, като причината е, че все още не си е намери постоянен отбор.
"След като не тренира с отбор, няма как да попадне в групата. Той е футболист, който има качества, надявам се по-бързо да си намери нов клуб", каза Пенев.
Той е неприятно изненадан от ранното отпадане на отборите ни от Европа.
"Но може би има и нещо положително - ще е добре за националните футболисти, които няма да играят толкова много мачове. Съмнява ме някои от играчите, след като не играят в Европа, да не се раздават максимално за националния отбор", добави Пенев.

Рецепта за Коледа: Напукани какаови сладки
Спешни мерки в "Люлин" срещу натрупаните отпадъци
Какво да не пием, ако приемаме лекарства за кръвно налягане
Затваря японският завод за кабели в Карнобат, съкращават 800 души
В Донецк осъдиха руски войници за убийството на американец
Криза в Лувъра: Пожар, кражби, а сега и стачка
Бивш министър на икономиката на Куба е осъден на доживотен затвор
Защо Golf IV е най-смелият инженерен експеримент на VW
BMW започна битка с пияните шофьори
Германия със сериозна подкрепа за електромобилите
Пет от най-странните жабки в серийни автомобили
Ностителят на „Златен пояс“ 2025 Сашо Андреев: „Винаги има нови цели за постигане“
Хамзат Чимаев разкри кога планира да премине в полутежка категория
Майк Тайсън разкри кога и къде ще се бие с Флойд Мейуедър
Експерт на Международната федерация води треньорски семинар в Пазарджик
Синдром на Хайде – триада от аортна стеноза, гастроинтестинално кървене и придобит фон Вилебранд синдром
Лекарствено индуцирана хиперкалиемия – кои медикаменти я предизвикват и защо?
Холтерите като устройства за дистанционен мониторинг
Хранителен режим при атеросклероза
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар