Стадион "Паркен" в Копенхаген няма да се напълни за утрешния решителен мач от световните квалификации между Дания - България, прогнозират датските медии, цитирани от БТА. Световната квалификация за Мондиал 2014 е утре от 21.15 часа българско време.

Феновете на "Червения динамит" не проявяват сериозен интерес към мача и до днес на обяд са закупени малко над 17 000 билета за възловия мач на близо 40-хилядния стадион Паркен.

Победата над Чехия с 3:0 в Оломоуц в петък е дала лек тласък на продажбите на билети и около 4000 датчани са купили входни талони през уикенда, но и това едва ли ще напълни съоръжението.

Рецептата за пълен стадион е много проста - победи и пак победи. Освен това хората са отегчени от мачове, тъй като всяка вечер могат да гледат футбол по телевизията, анализират медиите в страната.

Студено време пък посрещна националите в Копенхаген, като температурата на въздуха е около 2 градуса. Прогнозата за двубоя във вторник също не е по-добра.