Изпълнителният директор на Локомотив Пловдив Николай Почеканов сериозно нападна колегата си от Левски Иво Тонев преди утрешното дерби между двата отбора.

Почеканов върна лентата повече от месец назад, когато Иво Тонев публично обяви, че има много начини Левски да стане шампион.

"Отскоро сме във футбола и това изказване на г-н Тонев ни озадачава много. Желаем да разясни какви са тези начини, които ще направят Левски шампион".

"Единият от тях се разбра, че е чрез съдиите, но бихме искали да узнаем какви са другите и дали са чисто футболни, защото на мен лично не са ми ясни", заяви Николай Почеканов пред "7 дни спорт".

"Иначе Левски е много силен отбор, с качествени футболисти и не можем да подминем този факт. Надяваме се, че двубоят ще се реши на терена. Не искаме съдиите нито да ни помагат, нито да ни ощетяват. Да не отсъждат 50 на 50, а правилно случващото се на терена", каза още шефът.

В същото време се разбра, че младият талант Серафим Михайлов, който досега тренираше с Локомотив Пловдив, е в неизвестност от два дни.

Нападателят е свободен агент и получи предложение за договор с "черно-белите", но изведнъж е спрял да си вдига телефона, като "смърфовете" подозират, че той се опитва да си уреди трансфер в друг клуб.

"За моя изненада Серафим не дойде на вчерашната тренировка. Не го знаем къде е. Той има телефоните на всички в клуба, но не се обажда. Това е истината. Предложихме му договор, който според мен е много изгоден".

"Не знам кой му мъти главата. Аз предвиждах той да влезе в групата за Левски и в един момент евентуално да играе. Но той го няма, какво да правим? Дойде оня ден мениджърът му, говори с Атанас Узунов и каза, че ще даде отговор. Но виждате какво се получа", изрази разочарованието си наставникът на Локо Стефан Генов.