Единсон Кавани ще премине медицински прегледи в понеделник в Париж, преди да завърши трансфера си в Пари Сен Жермен, пише вестник "Екип". Според изданието французите ще платят 63 млн. евро, колкото е клаузата за разтрогване на договора на уругваеца с Наполи.

Очаква се в понеделник Кавани да премине изследванията, след което да подпише своя договор с Пари Сен Жермен. Условията по контракта на нападателя са уточнени и всичко зависи от медицинските изследвания.

Едва ли ще има проблем Кавани да премине тестовете. Когато това стане сделката ще бъде обявена официално. Това най-вероятно ще се случи или в понеделник вечерта или във вторник най-късно.

Кавани преговаря с много клубове през това лято. Интерес към него имаше от Реал Мадрид, Челси, Манчестър Сити. Никой от тези клубове обаче не искаше да плати клаузата за разтрогване на договора му. От Пари Сен Жермен решиха да го сторят и Кавани ще стане играч на шампиона на Франция.

Уругвауцът ще стане най-скъпият играч в Лига 1. Той ще изпревари сделката за Радамел Фалкао, който преди няколко седмици премина в Монако. Тимът от княжеството плати клаузата за разтрогване на договора на Фалкао с Атлетико Мадрид, която беше 60 млн.