Шампионите на НБА от Маями Хийт решиха да върнат в отбора скандалния Майкъл Бийсли, с надеждата да възродят кариерата му. Той ще бъде част от тренировъчния лагер на състава с надежда да си спечели договор.

24-годишният играч бе освободен от Финикс наскоро, след като бе арестуван заради притежание на марихуана и на друг вид наркотик.

„Най-добрите години от кариерата на Майкъл бяха при нас и смятаме, че може да ни помогне“ заяви президентът на Горещите Пат Райли.

Маями избра крилото под №2 от Драфта през 2008-а и той изкара 2 добри сезона в отбора, като бележеше средно по 14,4 точки на двубой. През 2010-а обаче бе трансфериран в Минесота, когато отборът се раздели с няколко играчи, за да си освободи възможност да задържи Дуейн Уейд и Юдонис Хаслем, а да вземе и ЛеБрон Джеймс и Крис Бош.

През първата си година при Вълците Бийсли записа средно по 19,2 точки, но след това се превърна в резерва, а миналия сезон бе пратен във Финикс. Проблемите с наркотиците не са отскоро, като още през 2009-а той се подложи на лечение. 

В лицето на Бийсли, Джеймс, Уейд, Одън, Бош, Батие и Рей Алън Маями има 7 баскетболисти, които са избрани от Драфта под №6 или по-нагоре.