Суперзвездата на ЛА Лейкърс Коби Брайънт е заминал на лечение в Германия, съобщиха от отбора.

Този път обаче не става въпрос за терапия на ахилесовото сухожилие, което гардът скъса през април, а за процедура на дясното коляно.

Според американските медии Брайънт ще се подложи на терапия с кръвна плазма, обогатена с тромбоцити. Подобно нещо той направи и през 2011-а, когато бе изключително доволен от резултатите и обяви, че тези действия са възродили кариерата му.

35-годишната суперзвезда направи лека тренировка с Лейкърс в сряда, след като продължава да се възстановява от операция на ахилеса, но и дясното коляно не спира да му създава известни неприятности, след като от 2003-а досега той премина няколко различни процедури.

Идеята е, че това ще му помогне, когато се завърне за активни действия на игрището. Езерняците не обявиха колко точно време играчът ще остане в Европа, като и все още остава неясно и кога точно Коби ще облече отново екипа. Въпреки информациите, че възстановяването му върви отлично, шансовете да пропусне старта на сезона са много големи.