Роджър Федерер бе на седмото небе, след като прекъсна доминацията на Рафаел Надал и го победи с 2:1 сета на финала в Хамбург. Така той спечели 4-ата си титла от този турнир и показа, че има шансове да триумфира на "Ролан Гарос", където все още няма победа.

"Представянето ми наистина бе невероятно. Имах ден и се радвам, че отново играя добре. Това е първата ми титла на клей от 2 години, затова съм много щастлив. Диктувах събитията на корта, защото сервирах добре, а и ретурите ми също бяха на ниво" коментира той.

Естествено сега мислите му са насочени към втория турнир от Големия Шлем в Париж. "Ще бъде интересно да видим какво ще се случи на "Ролан Гарос". След този успех обаче съм доста по-спокоен" добави той.

Надпреварата във френската столица започва в края на месеца и отново Федерер и Надал ще бъдат фаворитите за титлата. Миналата година испанецът победи швейцареца с 3:1 сета в битката за трофея.