Един от най-великите тенисисти за всички времена Пийт Сампрас не скри сълзите си, когато бе приет в Залата на славата. Докато произнясяше речта си 35-годишният американец толкова се разчуства, че пророни няколко сълзи.

“Целта ми винаги е била да бъда №1. През 1992 година загубиха финала на Ю Ес Оупън от Едберг, след като водех с 5:4 в петия сет и този мач промени всичко. Тогава си казах, че няма да допусна подобно нещо да се случи отново. За мен е голяма чест, че сега съм тук” заяви Сладкият Пийт на пресконференцията.

В забележителната си кариера той спечели 14 титли от Големия шлем, половината от тях на Уимбълдън”. Както и Роджър Федерер обаче не успя да триумфира на червените кортове на “Ролан Гарос”. Освен това стана най-младият победител на Ю Ес Оупън (на 19 години през 1990) и 286 седмици бе на върха в ранглистата. Общо в кариерата си той има 64 победи в турнири.

Заедно с него в Залата на славата влезе и Аранча Санчес Викарио. В кариерата си тя записа 14 титли от Шлема, но 10 от тях бяха на двойки. Испанката обаче може да се похвали като една от четирите жени в историята оглавявали по едно и също време ранглистата на сингъл и двойки.