Димитър Бербатов заяви, че се надява догодина да играе в Шампионската лига с Тотнъм. Според капитана на България неговия клуб има шансове да завърши в челната четворка на Висшата лига.

"Отборът на Тотнъм е готов за участие в Шампионската лига, убеден съм, че ще се класираме в
призовата четворка този сезон и ще играем в най-престижния клубен турнир", заяви Бербатов в интервю, публикувано от вестниците "Сън" и "Дейли Мирър".

"Разполагаме с прекрасни футболисти, а в съблекалнята има голямо разбирателство и отлично настроение. С новото попълнение Дарън Бент ще направим силен тандем в атаката на Тотнъм", допълни нападателят.

Вестиниците в Англия поставиха под съмнение покупката на нападателя Бент за 17 млн. паунда. В контролите това лято мениджърът Мартин Йол използва повече тандема Бербатов - Роби Кийн. 

"Имаме богат избор от нападатели, можем да играем и с двама, дори с трима атакуващи футболисти. Притежаваме играчи с различен стил на игра и мениджърът има голям избор", завършва Бербатов. Тотнъм открива сезона във Висшата лига с гостуване на новака Съндърланд в събота.