Мария Шарапова бе загубила само 2 гейма в първите 2 кръга на Ю Ес Оупън. Въпреки това обаче, тя е аут от Ю Ес Оупън. Руската тенисистка, която е шампионка от миналата година, сензационно бе изхвърлена от надпреварата от 18-годишната полякиня Агниешка Радванска, която я победи с 6:4, 1:6, 6:2 в мач от 3-ия кръг.

Поставената под №30 в схемата спечели първия сет, но Шарапова се събуди и набързо взе втората част, като поведе и с 2:0 гейма в третата. До края обаче не спечели нито един гейм. Радванска подобри играта си, а рускинята правеше грешка след грешка и логично си тръгна с наведена глава.

“Не мога да обясня защо, но днес не се чувствах комфортно на корта. Мога цял ден да се оправдавам и да търся причините за провала, но най-важното е, че бях победена от съперничката си и нямам извинения за това. Тя заслужава поздравления, защото е много млада и други на нейно място биха били много нервни” заяви Шарапова, която направи 12 двойни грешки.

Това е най-ранното отпадане за рускинята в турнир от Големия шлем от 2004 година, когато отново напусна “Флашинг Медоу” в 3-ия кръг. Радванска пък изравни най-доброто постижение в кариерата си. Миналата година тя достигна до 1/8финал на “Уимбълдън”.