Завръщането на Роналдо в игра се отлага за пореден път. След като Феномена пропусна Суперкупата на Европа и първите два кръга в Серия А, сега той ще изтърве и контролата с Динамо (Киев) в четвъртък.

Милан гостува на Динамо по случай 100-годишнината на украинския гранд. В празненствата ще участва и бившият нападател на украинците и Милан Андрий Шевченко. Росонерите обаче ще са без Роналдо, който остана да тренира в Милано. Оказа се, че Феномена не е напълно възстановен от контузията в бедрото, която получи преди месец.

За Милан ще дебютира новото попълнение Алехандре Пато. Бразилецът навърши онзи ден 18 години. Росонерите платиха 22 млн. за техничарят, който няма да може да участва в официалните мачове на Милан до януари месец.

Милан ще бъде почти като бразилски отбор в Киев. Освен Пато ще играят още Дида, Кафу, Сержиньо, Дигао, Емерсон и бившият нападател на отбора Леонардо, който в момента е шеф на фондация Милан.