Ювентус загуби за първи път в Серия А от 2 години насам. Бианконерите отстъпиха 0:1 у дома на Удинезе. Последното поражение на Старата госпожа в елита бе на 29 октомври 2005 г. Тогава Юве падна 1:3 като гост на Милан. След това бианконерите записаха 20 мача без поражение.

Юве започна убедително срещата и можеше да поведе още в 7-ата минута. Давид Трезеге се извиси и засече с глава топката, която мина на сантиметри от гредата. Само 3 минути след това капитанът Дел Пиеро нацели гредата. Нападателят обаче бе в положение на засада при удара. Юве продължи да напада. Недвед изведе Дел Пиеро в чисто положение, но капитана опита да прехвърли вратаря Ханданович и не уцели вратата.

Още в началото на второто полувреме Удинезе изненада домакините. В 47-ата минута Антонио ди Натале засече с глава топката във вратата. Нападателят бе героя на Италия в мача срещу Украйна в сряда. Тогава той бе предпочетен от селекционера Донадони на мястото на Дел Пиеро. Сега отново Ди Натале засенчи капитана на Юве.

Гостите бяха на път да покачат на 2:0, но ударът на Асамоа Гиян срещна страничната греда. До последните минути Юве така и не успя да стигне до опасно положение. Единствената заплаха за гостите бяха неумелите намеси на вратаря Ханданович, който няколко пъти изпускаше топката.

В последната минута резервата Якуинта успя да се разпише, но попадението бе отменено за фаул на Дел Пиеро срещу Кода. Малко след това Дел Пиеро удари гредата с удар от фаул.

След загубата Юве изостана на 3 точки от лидера Рома. В следващият кръг Старата госпожа гостува на вълците на "Олимпико".

Ювентус - Удинезе 0:1

Ювентус: Буфон, Андраде, Киелини, Бириндели, Кришито, Дзанети (56 Тиаго), Алмирон, Каморанези (30 Ночерино), Недвед, Трезеге (56 Якуинта), Дел Пиеро

Удинезе: Ханданович, Кода, Досена (85 Пепе), Запоточни, Дзапата, Д'Агостино, Инлер, Место, Куалиарела, Ди Натале (85 Лукович), Гиян (64 Флоро Флорес)

Голмайстор 0:1 Ди Натале 47