Треньорът на Милан Карло Анчелоти бе по-мрачен от лошото време в Глазгоу след мача със Селтик. Росонерите загубиха с 1:2 и задълбочиха кризата, в която са изпаднали. Милан не е печелил мач в Серия А от август месец, а сега дойде и тази загуба в Шампионската лига.

Анчелоти призна, че лошото време в Глазгоу е било причина за поражението на отбора му. "Явно е, че в момента нещата не вървят за нас. Теренът тук в Глазгоу е перфектен, но при този порой стана невъзможно да се контролира топката. Направихме много грешки заради това. Селтик пък изнесе мача благодарение на физиката си. Те разчитаха точно на това и го постигнаха", каза треньорът.

Наставникът призна, че не е видял какво се е случило при инцидента с Дида. "Това не е хубаво нещо. Феновете не бива да влизат на терена. Не видях точно, какво стана. Не съм виждал и Дида и не знам, какво е състоянието му", добави Анчелоти.

Вратарят на Милан за втори път в кариерата си е ударен по време на мач от Шампионската лига. Предишния бе през 2005 г, когато ракета изстреляна от агитката на Интер уцели вратаря в рамото. Мачът бе полуфинал в Шампионската лига. По ирония на съдбата и тогава съдия бе Маркус Мерк. През 2005 г. реферът прекрати срещата.

От Милан обаче обявиха, че няма да подават жалба за нахлулия запалянко. "Говорих с президентът Берлускони и сме единодушни, че няма да подаваме оплакване. Ние сме отбора, който ще представя Европа на световното клубно първенство. Ние сме шампиона на Европа. Трябва да даваме пример на останалите с държанието си", заяви вицепрезидентът Адриано Галиани.

Въпреки това съвсем честно по британски, няколко полицаи са влезли в съблекалнята на Милан след мача, за да питат Дида дали иска да подаде жалба. Бразилецът отказал да съди заловеният фен.