Елена Янкович е първата полуфиналистка в тазгодишното издание на Аустрелиън оупън, след като успя да отстрани миналогодишната шампионка Серена Уилямс с 6/3, 6/4

Мачът започна нервно и за двете тенисистки, които успяха да си разменят по един ранен пробив, след което последва серия от три последователни гейма в полза на сръбкинята, донесли й победата в първия сет.

По време на втората част и Уилямс, и Янкович прибягнаха до услугите на физиотерапевт, но видимо в по-лоша кондиция бе по-малката от сестрите Уилямс, чийто брой непредизвикани грешки бе необичайно голям (цели 36), което в крайна сметка се оказа решаващо за изхода на двубоя.

Така след час и 39 минути на централния корт “Род Лейвър Арина” Елена Янкович си осигури място на полуфинала, където ще има за противничка победителката от сблъсъка между Жустин Енен и Мария Шарапова.