Пред погледа на Диего Марадона Валенсия отстрани Атлетико Мадрид и се класира за полуфиналите на турнира за купата на Краля. Легендарният аржентинец бе на „Висенте Калдерон“ и видя как дюшекчиите спечелиха с 3:2, но това не бе достатъчно, тъй като тимът на Роналд Куман бе победил в първия мач с 1:0 и благодарение на двата гола на чужд терен продължава напред.

Двубоят започна отлично за Атлетико, защото още в 9-ата минута Мигел от гостите си вкара автогол. Португалецът засече топката в собствената си врата, след като Фабиано Елер стреля към Хилдебранд.

Нещата стана още по-добри за дюшекчиите в 18-ата, когато Серхио Агуеро отбеляза красив гол, изведен от Диего Форлан. При това положение столичани продължаваха напред, а столът на Роналд Куман се заклати още повече.

Само че до края имаше твърде много време и Валенсия успя бързо да отговори. В 27-ата минута Давид Вия проби, а неговият удар се отклони в крака на Клебер е заблуди вратаря Фалкон. Попадението вдъхнови гостите, които скоро изравниха. Новото попълнение Евер Банега отне една топка в средата на терена и пусна към Хуан Мата, който с прецизен изстрел с левия крак опъна мрежата.

Това развитие преобърна събитията на 180 градуса. Веднага след почивката обаче домакините се хвърлиха в атака, тъй като им трябваха два гола, за да продължат напред. В 51-ата минута Форлан удари греда.

Малко след това натискът даде резултат. При един ъглов удар вратарят на Валенсия Тимо Хилдебранд не успя да избие добре и Хуан Валера прати топката във вратата и постави гостите на прага на елиминацията.

В минутите до края мадридчани продължиха да атакуват и имаха някои добри възможности чрез Форлан, Агуеро и Макси, които обаче бяха пропуснати. Вратарят Хилдебранд също се намеси отлично на няколко пъти и в крайна сметка Валенсия успя да се добере до полуфиналите и зарадва поне малко изстрадалите си привърженици. Треньорът Роналд Куман със сигурност също си е отдъхнал, тъй като е поставен под огромно напрежение, заради лошите резултати.