Червеният картон на полузащитника на Челси Франк Лампард бе отменен от Футболната асоциация. Капитанът на "сините от Лондон" бе изгонен при победата над Уест Хям с 4:0 от рефера Питър Уолтън, който реши, че английският национал е избутал Луиш Боа Морте през първото полувреме на "Ъптън Парк".

Лампард, който преди това бе гонен само веднъж в цялата си кариера, отбеляза от дузпа първия гол за момчетата на Аврам Грант по-рано в двубоя.

След срещата мениджърът на Челси бе ядосан, че асистент-реферът е казал на арбитъра, че Лампард е ударил Боа Морте по лицето.

"Ако това е истина, тогава според правилата това е червен картон. Ако обаче се окаже, че това не е така, значи може би някой друг заслужава санкция", коментира Грант.

Така наказанието от три мача на Лампард няма да влезе в сила и халфът ще бъде на разположението на треньора още за мача с Барнзли от шестия кръг на ФА Къп.

Другите срещи, които капитанът на Челси трябваше да пропусне, са двубоите със Съндърланд и Тотнъм.