Когато Леброн Джеймс владеше топката, той можеше да види защитник на Детройт вляво, вдясно и пред себе си. В резултат звездата завърши с 22 точки, всичките от тях през първото полувреме, а Пистънс смаза Кавалерите със 113:86 и дръпна с 1:0 в полуфиналната серия на Източната конференция на НБА.

“Ако играят и стрелят по този начин, те няма да имат проблеми да спечелят титлата. През първото полувреме стреляхме 50%, а въпреки това губехме с 22 точки” заяви Джеймс, след като Детройт отбеляза 10 тройки за 24 минути, а завърши общо с 15 успешни от 22 опита от далечно разстояние – нов клубен рекорд.

Интрига имаше в първите 12 минути, когато в един момент Кливланд поведе с 12:7. В края на периода обаче Буталата направиха серия от 10:0 и след една част водеха с 26:16. След това продължиха да увеличават преднината си. Тайшон Принс завърши с 24 точки и се справи с Леброн в защита. Ричард Хамилтън добави 20, а Чонси Билъпс 14 и 10 асистенции.

Зидрунас Илгаускас отбеляза 14 точки за гостите, които играха само 40 часа след като отстраниха Вашингтон в мач №6 в първия кръг. Двубой №2 е във вторник отново в Детройт.