Челси се застъпи за Робиньо и обяви Реал Мадрид за отбор от двуличници, след като си позволявата да винят лондончани за същото нещо, което "кралския клуб" направи месец по-рано с Кристиано Роналдо.

Шансът сделката за бразилския нападател да се осъществи преди полунощ е 50-50, а до преди няколко дни изглеждаше почти сигурна.

"Няма нищо лошо в това да обявиш интереса си към някой играч публично, при положение, че клубът, който го притежава е получил две оферти и преговаря за продаването му."

"Така че напълно отказваме да примем каквато и да било критика от Реал", гласи съобщение на официалната страница на Челси.

Вчера не специална пресконференция Робиньо за пореден път изяви желанието си да напусне мадридчани и да подпише със "сините".

Веднага след това последва доста остра реакция от страна на Реал: "Мадрид осъжда поведението на директорите на Челси, които въпреки, че са наясно с решението ни да не продаваме играча, продължиха да коментира случая и дори стартираха продажба на фланелки с него в уеб-страницата си."