Хакиим Олайджуон и Патрик Юинг продължават да бъдат считани за едни от най-добрите центрове в историята на НБА. Сега двамата получиха голямо признание, като бяха приети в Залата на баскетболната слава

Заедно с тях влезе и легендарния треньор Пат Райли, който спечели 5 титли в Лигата (4 с Лейкърс и 1 с Маями), както и Ейдриън Дентли, който има повече от 23 000 точки в кариерата си, журналистът Дик Витале, собственикът на Детройт Бил Дейвидсън и Кейти Ръш.

Кариерата ми няма как да мине без Патрик. Познаваме се още от колежа, а след това играхме толкова пъти един срещу друг. Без съмнение той бе най-големият ми съперник” заяви роденият в Нигерия Олайджуон.

Съперничеството между двата наистина е пословично. През 1984 воденият от Юинг Джорджтаун побеждава Хюстън на Хакиим във финала на NСАА. 10 години след това обаче Олайджуон взима реванш и Рокетс надвива Ню Йорк Никс на Патрик с 4:3 във финалите на Лигата. След това Ракетите печелят още титла, докато Юинг остава без шампионски пръстен.

Когато играех срещу него винаги исках да бъда на най-високото си ниво. Мисля, че и той се чувстваше по същия начин” заяви роденият в Ямайка Юинг, който в кариерата си има почти 25 000 точки и 11 607 борби. Статистиката на Олайджуон също е впечатляваща – почти 27 00 точки, 13 747 борби и 3830 чадъра.