Реал Мадрид спечели лесна победа с 1:0 при домакинския си мач срещу Расинг Сантандер в мач от 22 кръг на Примера Дивисион и продължава в опитите си да съкрати разликата до лидера Барселона.

Единствения гол вкара Гонзало Игуаин с хубава солова акция в началото на второто полувреме.

Това бе седма поредна победа за Реал Мадрид, а защитата продължава да се справя блестящо като е допуснала само един гол в тези седем мача.

Първото положение пред вратата на гостите бе в 10-та минута, когато след центриране от фаул Серхио Рамос изпревари пазача си и засече с крак и топката мина на сантиметри покрай гредата.

След това Раул финтира защитник в наказателното поле и имаше възможност за стрелба, но ударът му бе париран от друг бранител.

Гостите отвърнаха с доста лек удар с глава на Жигич, който изобщо не затрудни Касияс.

Първият типичен скоростен пробив на Робен в мача бе в 27-та минута, когато проби отляво и върна назад по земя към Игуаин, но той се забави и не успя да стреля.

Минута след това холандецът сам стреля опасно, но вратарят изби точно под гредата.

В 30-та минута Ван дер Ваарт излезе сам срещу Тоньо, но едва достигаше топката и затова се затрудни с опита да прехвърли вратаря. Секунди по-късно отново Ван дер Ваарт можеше да засече центриране по земя, но го направи в тялото на Тоньо.

След кратко затишие гостите разбудиха Касияс с хубав удар отделеч. Към края на полувремето играта отново се изостри и двата отбора си размениха няколко опасни атаки, но без чисти положения.

Реал си направи живота лесен с бърз гол в началото на второто полувреме. В 48-та минута Раул изведе с глава Игуаин срещу само един защитник. Аржентинецът технично го финтира и след това с прецизен диагонален удар матира и вратаря.

Резултатът успокои домакините и те се разиграха. Първо Снайдер проби от ляво и острото му центриране можеше да влезе директно във вратата.

След това Робен и Пепе изведоха на два пъти Игуаин на перфектни стрелкови възможности, но и двата пъти ударът на аржентинецът бе спасен.

В 61-та минута Хуанде Рамос извади прекаралия грип през седмицата Робен и на негово място позволи на Жулиен Фобер да направи своя дебют за Реал Мадрид.

Първото положение за Сантандер през второто полувреме дойде в 64-та минута, когато Канаваро не изчисти добре една топка и я подари на Джонатан Перейра, но той не стреля точно от 20 метра.

Също както и през първото полувреме, Реал не задържа високите обороти и в средата на полувремето намали темпото.

И в 74-та минута можеше да бъде изненадан неприятно, когато Джонатан финтира Пепе и тръгна да излиза сам срещу Касияс, но вратарят на Реал много добре разчете ситуацията и с много смело излизане пресече опасността.

Хуанде Рамос направи две дефензивни смени, пускайки в игра Марсело и Хави Гарсия на мястото на двамата холандци Уесли Снайдер и Рафаел ван дер Ваарт.

Това естествено част от агресивността в играта на Реал.

Въпреки усилената защита, Сантандер имаше още едно положение до края на мача. При първото хубаво центриране към високия 203 см Никола Жигич той отправи хубав удар, който мина много близо над гредата.

До края на мача обаче не се стигна до други опасности и така Реал спечели 7-та си поредна победа.

Реал Мадрид - Сантандер 1:0

Реал Мадрид: Касияс, Хайнце, Пепе, Канаваро, Рамос, Ласана, Снайдер (72 Хави Гарсия), Ван дер Ваарт (78 Марсело), Робен  (61 Фобер), Игуаин, Раул

Голмайстор: Игуаин 48

Сантандер: Тоньо, Марсано, Ориол, Навас, Валера, Серано, Ласен (62 Лучен), Колса, Джонатан Перейра, Тчите (57 Тони Морал), Жигич.