През 90-те години на миналия век Шарлът Хорнетс бе един от най-симпатичните отбори в НБА с Алонзо Морнинг, Лари Джонсън и Мъгси Богс. Стършелите обаче напуснаха града и сега се подвизават в Ню Орлийнс.
Наследникът Бобкетс не можеше да се похвали с особени успехи, но този сезон нещата могат и да се променят. Тази нощ тимът постигна рекордна 6-а поредна победа под името Бобкетс, след като спечели със 114:105 срещу Ню Йорк и продължава битката за участие в плейофите.
В момента Шарлът е с баланс 28-35, докато 8-ия в подреждането Чикаго е с 29-34, така че изобщо не е далеч. Един от най-утвърдените треньори в Лигата Лари Браун за пореден път доказва, че е страхотен специалист и е на път да преобрази аутсайдера, който влезе в Лигата през 2004 година.
Джералд Уолъс завърши с 23 точки и 13 борби, Борис Диао добави 22, а Реймънд Фелтън вкара 19 точки за успеха на отбора. „Играхме наистина страхотно и аз съм много доволен. Представихме се отлично в защита и се надявам да продължим така и в следващите срещи” коментира треньорът Браун, който през сезон 2005/06 водеше Никс, но тимът завърши с разочароващия баланс 23-59.
Останалите резултати: Атланта – Детройт 87:83, Кливланд – Маями 99:89, Ню Орлийнс – Оклахома Сити 108:90, Мемфис – Филаделфия 105:110, Милуоки – Голдън Стейт 127:120, Далас – Вашингтон 119:103, Портланд – Минесота 95:93 (11-а поредна у дома за Блейзърс), ЛА Клипърс – Индиана 105:106.


Рецепта от тефтера на баба: Печени домати със сирене
Милен Велчев: Капиталовите пазари хълцат, но преглъщат и продължават напред
Станимира Пашова: Не се очаква спад в цените на бизнес имотите у нас
Засилен контрол по пътищата: Хванаха десетки пияни и дрогирани зад волана
Стабилност, стабилност, стабилност: Защо САЩ щадят Вучич?
Йотова: Левски превърна свободата в национален идеал
Шофьор с 3,5 промила удари автомобил в столицата и избяга
10-те страни с най-добри пътища в света
Bentley заменя звука на мотора с... барабани
Ще станат ли всички японски коли еднакви
Audi A6 се самовзриви мистериозно
Любослав Григоров грабна бронз на европейската купа по джудо в Сараево
Марио Кирилов е новият национален треньор по муай тай на България
Президентът на RAF: Разпродаваме всяко шоу и интересът расте
Арман Царукян: В понеделник подписвам договора за следващата си битка
Защо феноменът на Рейно може да се обостря и през лятото?
Експериментална ваксина забавя развитието на мозъчни тумори
Какво да сложим в аптечката и багажа, когато пътуваме надалече с бебе или дете?
Мъждрян – противовъзпалително, антиоксидантно и леко слабително растение
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар