Валенсия прекъсна серията си от 8 поредни мача без победа във всички турнири, след като с доста късмет спечели с 1:0 като гост срещу Сантандер. Така тимът се изкачи на 7-о място в класирането с 43 точки и запазва шансове да попадне в зона Европа.
Двубоят започна равностойно, но постепенно домакините установиха контрол. В 21-ата минута Расинг пропусна да вкара, след като Перейра се озова с топка в крака на чиста позиция, но стреля неточно. След това при една контраатака Оскар Серано опита удар, който бе спасен от Сесар Санчес.
В крайна сметка почивката дойде при 0:0, като определено кантабрийците можеха да съжаляват за пропуснатите възможности, докато Валенсия не създаде нито едно голово положение, след като Вия и Силва ги нямаше поради контузии.
Веднага след паузата нещата за гостите много се усложниха, тъй като Алексис фаулира грубо Перейра и получи втори жълт картон, оставяйки гостуващия състав с човек по-малко.
В 61-ата минута обаче, Пабло Ернандес пропусна отличен шанс да аванс на гостите, след като бе изведен съм срещу вратаря на съперника, стреля покрай него, но Гарай притича и успя да избие.
В 77-ата минута по-добрата игра на гостите бе възнаградена, когато при едно центриране на Ернандес Мата се оказа непокрит и реализира за 1:0. Драмата настъпи в добавеното време, когато Расинг спечели, но Оскар Серано стреля в гредата и така Сантандер загуби.

КЗП хвана ВиК оператор в София в невярно отчитане на водата
Фентанил, райски газ... Защо децата запълват свободното си време с наркотици? (ВИДЕО)
Класация на най-икономичните автомобили в Европа
Радев пред пред Фон дер Лайен: Имаме стабилно правителство и воля за реформи
Джей Ло показа, че дънките с връзки от 2004 г. все още ѝ стават
Захарова: Швеция трябва да разбере, че подкрепата за тероризма ще има обратен ефект
Ако искате нова кариера, първо изградете тези умения
Евродепутатът Йончева: Недопустима демонстрация на сила в Кърджали
Как военна технология укроти брутално Ferrari с 1000 конски сили
Пикап затъна в пресен бетон
Tesla пусна Volvo на станциите си в Европа, но не и в България
Проучване разкри най-агресивните шофьори на пътя
България тръгна с над 120 бойци за Балканското по карате
Атанас Божилов: SENSHI е моят живот, имам още какво да покажа
От лагера на Бивол разкриха условията си за трилогия с Бетербиев
Мовсар Евлоев загатна за битка с Волкановски: Ще бъда шампион
Предстои международен симпозиум, посветен на флеболимфостатичния оток и лимфедема
Психичните разстройства вече са водещата причина за инвалидизация в света
Български лекари приложиха иновативна терапия при изключително рядък тумор в плацентата
И чревните бактерии определят колко калории усвояваме
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар