Борусия Дортмунд върви добре в класирането, но претърпя неприятна загуба в личния състав. Вратарят Роман Вайденфелер се контузи и отпада за неопределено време.

 

В 20-ата минута на срещата в Кьолн, той се хвърли в краката на Миливое Новакович да спаси една топка. При акцията получи контузия в лявото коляно.

 

На негово място в игра влезе резервата Марк Циглер, който направи силен мач. Щастливо в края Дортмунд измъкна победата с 3:2 в последната минута.

 

„За щастие е само лека травма”, радваше се прибързано след срещата треньорът Юрген Клоп.

 

По-късно се оказа, че контузията не е толкова лека. Сега предстоят подробни изследвания след които ще има яснота колко дълга Вайденфелер ще отсъства от терена.


Със сигурност вратарят пропуска домакинството на Хамбургер в събота. Най-вероятно и следващите срещи.


В същото време треньорът Клоп влезе отново в комичните хроники, като в радостта си от победния гол тича по ръба на една реклама и по седалките от първите редове на трибуната зад него.