Драмата на Паоло Гереро влезе в устата на всички. Перуанецът не може да се върне в Хамбургер, тъй като е развил психоза от полети със самолет. Вече няколко опита да се качи на борда приключиха с провал.

 

„Сега се чувствам по-добре. Със сигурност скоро ще отлетя за Германия. Ще видите колко добре ще се възстановя и как скоро пак ще вкарвам голове за Хамбургер”, коментира Гереро пред местния вестник Ел Бокон.

 

Наскоро от германския клуб съобщиха, че над 150 психолози са се обадили да предложат помощ. От Хамбург обаче пратиха свои психолог и психотерапевт, които от два дни са в Лима.

 

„На всеки може да се случи такова нещо. Сега опитвам да го преодолея колкото е възможно по-скоро. Трябва да се връщам в Германия и да се присъединя към отбора ми”, казва 26-годишният нападател, който се възстановява още от контузия в коляното.

 

Гереро дойде в Хамбургер от Байерн през 2006 година и има 27 гола в 84 мача за този си отбор в Бундеслигата. През настоящия сезон съотношението е 4/4. По-голямата част  мачовете той ги пропусна, след като скъса коленни връзки.

 

„Клубът се отнася много добре към мен, грижат се за моето излекуване. Всъщност съм им много благодарен”, завърши Гереро.