Хърватинът с швейцарски паспорт Хинс Кодрич пристига в България, за да стане старши-треньор на Берое. Носителят на Купата на България остана без наставник, след като ръководството и Илиан Илиев "оплетоха конците". 

От няколко дни Кодрич води телефонни преговори с шефовете на заралии. Той обаче няма да подпише директно предложения му двугодишен договор със зелените, а ще изчака една седмица, в която ще води тренировките без договор, за да се запознае със ситуацията и обстановката в отбора.

След което ще вземе окончателно решение дали да води Берое през следващия сезон, съобщи сайтът на клуба beroe-online.

Кодрич вече беше треньор на Берое през 2005 г., когато бе уволнен от предишния собственик и заменен с Петко Петков.

Ханс Кодрич е един от обичаните в миналото треньори на Берое. Роден е на 10 септември 1945 г. в град Сисак, бивша Югославия, днешна Хърватска. Хърватското му първо име е Иван.

Като футболист Кодрич е младежки национал на Югославия, а освен в родината си натрупва и международен опит в Патро-Енген (Белгия), Рода (Кекраде, Холандия), Алемания (Аахен, Германия) и Гренхен (Швейцария).

Треньорската му кариера започва именно в Гренхен (Швейцария). Работил е в швейцарските Ветинген, ФК Цюрих, Винтертур, ФК Цуг и Де Рейнбах.

Основните принципи, на които се основаваше отборът на Берое под ръководството на Кодрич, бяха дисциплината, характерът и последователността в работата. "Никога не бих си позволил да поставя нещо над тези две качества. Ако няма дисциплина - няма отбор. Тя е ключът към един стабилен, силен тим", обичаше да казва Кодрич.

Първото нещо, което направи Ханс Кодрич, беше да освободи двама от тогавашните любимци на публиката - Слави Жеков и Стелиян Попчев. Кодрич привлече в отбора Виктор Шпишич и Ваня Джаферович, които и до днес остават в сърцата на феновете.