Внезапният интерес на Барселона към португалския национал Тиаго Мендеш блокира неговия трансфер в Атлетико (Мадрид) в последния момент, пише в днешния си брой каталунското издание "Ел Мундо Депортиво".

През миналия сезон халфът игра под наем на "Висенте Калдерон", където впечатли с изявите си. "Дюшекчиите" искат на всяка цена да го привлекат за постоянно, като го откупят от Ювентус, и двата клуба вече се разбраха за трансферната сума, която възлиза на 5,5 милиона евро.

Страхотното представяне на халфа на Мондиала обаче пробуди интереса на Барселона и този факт "замрази" неговия трансфер в Атлетико, който бе смятан за сигурен.

Треньорът на каталунците Пеп Гуардиола иска да запълни празнината в халфовата линия, която остана след напускането на Яя Туре, който премина в Манчестър Сити.

Според него бившият халф на Челси може да му свърши добра работа. Определено от Атлетико не са никак доволни, че Барса е на път да им отмъкне голямата трансферна цел.