Преди няколко месеца, когато Димитър Бербатов напусна националния отбор, тази новина бе приета с усмивка на лицето от много от феновете на тима.
Сега обаче се вижда, че без Берба нашият отбор не прилича на абсолютно нищо.
Да, наистина нападателят на Манчестър Юнайтед не правеше едни от най-силните си мачове за България в последно време, но помагаше изключително много с играта си на моменти.
Той беше нашата суперзвезда и трябваше да покажем повече уважение към него, защото се вижда, че в момента България реално няма класен нападател, който да бележи голове.
Нула гола от два мача, това не е било от доста време. Трябва сериозно да се замислим как да върнем този човек в отбора, защото той може да ни помогне изключително много.
Недопустимо е, че Берба напусна тима. Истината просто е, че той се почувства обиден от всякакви "доброжелатели", които само го дебнеха да направи някой слаб мач и след това го разкритикуваха.
В момента обаче фактите са налице - Митко се намира в страхотна форма. Може би това нещо донякъде е повлияно от напускането му на националния отбор, което му доставя нужното спокойствие, за да се концентрира върху изявите си за клубния си тим.
Каквато и да е причината за неговите страхотни мачове в последно време, ние трябва сериозно да се замислим как да накараме този човек отново да играе за България.
Берба е на 29 години и има още много какво да даде на нашия национален отбор, освен това той е и единственият нападател, играещ в чужбина, който се появява в игра редовно за клубния си тим.
Срамно, но фактите са факти. Рангелов не помирисваше терен в Борусия (Дортмунд), сега бе преотстъпен на абсолютно посредствения Макаби (Тел Авив). Домовчийски също е бетонна резерва в Херта, като изключим двата мача, в които излезе като титуляр от началото на сезона във Втора Бундеслига.
Камбуров е скъсван от критики в Китай заради слабата си игра, а Божинов не е направил нито един силен мач за националния отбор, откакто започна да играе в него, въпреки че играе сравнително редовно в Парма.
Кощунство е да имаме нападател, който е със статут на звезда в клуб като Манчестър Юнайтед и да го изгоним от националния отбор.
Бербатов е разумен човек, той ясно си дава сметка, че няма смисъл да играе за неблагодарната българска публика, която хич не го харесва, както и за продажниците от БФС, на които хич не им пука какво става с националния отбор на България.
Фактът, че Митко отказа да седи в компанията на Боби, Лечков и т.н по време на евроквалификацията с Англия показва само колко антипатични са му станали.
Той намекна при отказването си, че управлението на футбола ни не е такова, каквото трябва да бъде. И е напълно прав.
Ами да, за какво да се хаби момчето, като шефовете на БФС си правят каквото си искат, няма кой да го защити и всеки го плюеше?
Погледнато отстрани Бербатов може би би склонил да се върне в националния отбор само при смяна на ръководството на БФС.
Въпреки уверенията, че окончателно е скъсал с България, почти сигурно Митко би се заинтересовал от завръщане в тима, ако бъдат докарани кадърни и сериозни хора, които да управляват футбола ни. И кадърен треньор, който няма само и постоянно да си търси оправдания.
Явно националният отбор се оказа твърде голям резен диня за устата на бостанджията Мъри, който от няколко години само обяснява за правилния футбол и жъне провал след провал, с каквото се захване.
Истината обаче е, че и той не е толкова виновен, колкото го изкарват, въпреки че можеше да се справи по-добре.
Просто ние нямаме футболисти, колкото и да се самозалъгваме, че имаме такива.
Хората от БФС пък ще трябва да си дадат сметка, че трябва да си извадят оставките от джобчетата на скъпите им сака, купени с парите на българския футбол, и да ги хвърлят, защото с некадърното си управление гонят най-добрите ни футболисти.
Тези хора съсипват футбола и те са една от причините Берба да се откаже от националния отбор.
Няма да е зле и журналистите да се извинят на нападателя на Юнайтед за дето го плюят за щяло и нещяло.
Обаче евентуално завръщане на Бербатов няма да реши проблемите на националния отбор, тъй като те са стотици.
Трябва първо да се започне здрава работа, за да се изградят спортни бази, след това да се назначат в юношеските формации на отборите кадърни треньори и по този начин единствено може да излязат таланти за българския футбол.
Бербатов пък би бил страхотно вдъхновение за младите футболисти. В отбора трябва да настъпи тотално подмладяване, тъй като ясно се вижда, че така наречените ни легионери не са кой знае колко над нивото "А" група.
Берба ще бъде идеален учител на младите момчета от националния отбор, ако някой се престраши да поднови отбора изцяло.
Като заговорихме за Бербатов, трябва да си дадем сериозна сметка и за завръщането на Иванков в националния отбор.
Стилиян Петров също мисли да се отказва, а това ще бъде много тежък удар за нашата страна.
Ако все пак не успеем да върнем звездата си и няколко други играчи се откажат, то тогава най-добре да ходим да помогнем на Мъри Стоилов да си засади бостаните в Хасково и да чакаме оттам да се пръкне някой талант....
Калоян Ангелов, Gol.bg
Напиши коментар
Сега обаче се вижда, че без Берба нашият отбор не прилича на абсолютно нищо.
Да, наистина нападателят на Манчестър Юнайтед не правеше едни от най-силните си мачове за България в последно време, но помагаше изключително много с играта си на моменти.
Той беше нашата суперзвезда и трябваше да покажем повече уважение към него, защото се вижда, че в момента България реално няма класен нападател, който да бележи голове.
Нула гола от два мача, това не е било от доста време. Трябва сериозно да се замислим как да върнем този човек в отбора, защото той може да ни помогне изключително много.
Недопустимо е, че Берба напусна тима. Истината просто е, че той се почувства обиден от всякакви "доброжелатели", които само го дебнеха да направи някой слаб мач и след това го разкритикуваха.
В момента обаче фактите са налице - Митко се намира в страхотна форма. Може би това нещо донякъде е повлияно от напускането му на националния отбор, което му доставя нужното спокойствие, за да се концентрира върху изявите си за клубния си тим.
Каквато и да е причината за неговите страхотни мачове в последно време, ние трябва сериозно да се замислим как да накараме този човек отново да играе за България.
Берба е на 29 години и има още много какво да даде на нашия национален отбор, освен това той е и единственият нападател, играещ в чужбина, който се появява в игра редовно за клубния си тим.
Срамно, но фактите са факти. Рангелов не помирисваше терен в Борусия (Дортмунд), сега бе преотстъпен на абсолютно посредствения Макаби (Тел Авив). Домовчийски също е бетонна резерва в Херта, като изключим двата мача, в които излезе като титуляр от началото на сезона във Втора Бундеслига.
Камбуров е скъсван от критики в Китай заради слабата си игра, а Божинов не е направил нито един силен мач за националния отбор, откакто започна да играе в него, въпреки че играе сравнително редовно в Парма.
Кощунство е да имаме нападател, който е със статут на звезда в клуб като Манчестър Юнайтед и да го изгоним от националния отбор.
Бербатов е разумен човек, той ясно си дава сметка, че няма смисъл да играе за неблагодарната българска публика, която хич не го харесва, както и за продажниците от БФС, на които хич не им пука какво става с националния отбор на България.
Фактът, че Митко отказа да седи в компанията на Боби, Лечков и т.н по време на евроквалификацията с Англия показва само колко антипатични са му станали.
Той намекна при отказването си, че управлението на футбола ни не е такова, каквото трябва да бъде. И е напълно прав.
Ами да, за какво да се хаби момчето, като шефовете на БФС си правят каквото си искат, няма кой да го защити и всеки го плюеше?
Погледнато отстрани Бербатов може би би склонил да се върне в националния отбор само при смяна на ръководството на БФС.
Въпреки уверенията, че окончателно е скъсал с България, почти сигурно Митко би се заинтересовал от завръщане в тима, ако бъдат докарани кадърни и сериозни хора, които да управляват футбола ни. И кадърен треньор, който няма само и постоянно да си търси оправдания.
Явно националният отбор се оказа твърде голям резен диня за устата на бостанджията Мъри, който от няколко години само обяснява за правилния футбол и жъне провал след провал, с каквото се захване.
Истината обаче е, че и той не е толкова виновен, колкото го изкарват, въпреки че можеше да се справи по-добре.
Просто ние нямаме футболисти, колкото и да се самозалъгваме, че имаме такива.
Хората от БФС пък ще трябва да си дадат сметка, че трябва да си извадят оставките от джобчетата на скъпите им сака, купени с парите на българския футбол, и да ги хвърлят, защото с некадърното си управление гонят най-добрите ни футболисти.
Тези хора съсипват футбола и те са една от причините Берба да се откаже от националния отбор.
Няма да е зле и журналистите да се извинят на нападателя на Юнайтед за дето го плюят за щяло и нещяло.
Обаче евентуално завръщане на Бербатов няма да реши проблемите на националния отбор, тъй като те са стотици.
Трябва първо да се започне здрава работа, за да се изградят спортни бази, след това да се назначат в юношеските формации на отборите кадърни треньори и по този начин единствено може да излязат таланти за българския футбол.
Бербатов пък би бил страхотно вдъхновение за младите футболисти. В отбора трябва да настъпи тотално подмладяване, тъй като ясно се вижда, че така наречените ни легионери не са кой знае колко над нивото "А" група.
Берба ще бъде идеален учител на младите момчета от националния отбор, ако някой се престраши да поднови отбора изцяло.
Като заговорихме за Бербатов, трябва да си дадем сериозна сметка и за завръщането на Иванков в националния отбор.
Стилиян Петров също мисли да се отказва, а това ще бъде много тежък удар за нашата страна.
Ако все пак не успеем да върнем звездата си и няколко други играчи се откажат, то тогава най-добре да ходим да помогнем на Мъри Стоилов да си засади бостаните в Хасково и да чакаме оттам да се пръкне някой талант....
Калоян Ангелов, Gol.bg


Практични съвети за драстично намаляване на градския разход
Рецепта за италианския кекс чамбела с праскови
Музика се носи в село Маноле денем и нощем: "Полицаите си затварят очите"
3 растения, които никога да не садите в двора си
Майката на Бени Бланко го накарала да се омъжи за Селена Гомес
Пенелопе Крус и Оливия Уайлд блестят с впечатляващи визии на червения килим
Кристиано Роналдо разкри трогателния начин, по който винаги носи децата си със себе си
Проданов, ПБ: Инвестираме в бъдещето на България
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Citroën сваля цената на Ami срещу отлични оценки
Шефове в BMW искат да направят наследник на M1
Боб Аръм атакува Дейна Уайт: Той е рак за бокса
Израел Адесаня не мисли за отказване: Това не е краят на историята ми
Том Аспинал поднови тренировки, преговаря с UFC за реванш със Сирил Ган
Силва е убеден: Аз съм следващият за титлата в категория перо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар