Първата ни ракета при мъжете Григор Димитров започна по най-добрия начин участието си на силния международен тенис турнир от сериите “Чалънджър” в Хелзинки с общ награден фонд 106 500 евро.
В среща от първия кръг на надпреварата, завършила преди броени минути, младият хасковлия срази с 2:0 сета поставения под номер 1 в основната схема Тобиас Камке (Гер), в отделните части 7/6, 7/5.
Димитров започна двубоя максимално концентриран и стигна до ранен пробив още в третия гейм, а малко по-късно дори имаше шанса да сервира за първия сет (при 5/4), но както често се случва напоследък точно в най-важния момент българинът допусна моментна слабост и позволи на германеца да изравни за 5/5.
Последваха два гейма, в които сервиращите удържаха подаванията си и така логично се стигна до тайбрек, в който след 7:3 българинът успя да излезе напред в резултата.
Силните минути за най-добрия ни тенисист продължиха и в началото на втория сет, когато Димитров набързо поведе с 3/0, но 66-ят в световната ранглиста Камке отново успя да заличи изоставането си и да изравни резултата.
И когато по всичко изглеждаше, че развоят от първата част ще се повтори напълно, в 12-ия гейм Гришо нанесе решителния си удар, стигна до нов пробив и с това сложи точка на спора.
Така с преминаването на първото стъпало на надпреварата българинът вече си осигури 9 точки за световната ранглиста, а в следващата фаза ще срещне победителя от сблъсъка между Александър Кудравцев и Константин Кравчук.

Винетките в евро през 2026 г. - обявиха цените им
Евакуираха с хеликоптер моряци от бедстващия кораб Kairos край Ахтопол
Шофьор почина в кабината на камиона си на ГКПП „Капитан Андреево“
Как да разпознаем новини, генерирани с изкуствен интелект?
Министър Атанас Запрянов посрещна новия патрулен кораб “Храбри” СНИМКИ
Арас-Текстил – традиция, отговорност и иновации в България
10 коли, които бяха близко до съвършенството
Завръщането на Toyota MR2 е все по-близо
Отстъпки от над 100 000 долара показват, че богатите не искат електромобили
Знаете ли какво крие BMW X5 (E53) в резервната си гума?
Чимаев към Двалишвили: Върни се по-силен!
Дейна Уайт коментира отнемането на титлата на WBC от Крауфорд
Разбор на зрелищната бойна вечер SENSHI 29: Грант Уотърман и Светослав Маноилов
Джошуа Ван след контузията на Пантоя: „Искам реванш, не си представях така да стана шампион“
Защо са важни антиоксидантите за кожата?
Д-р Даниел Ставрев: 35 вече не е граница за успешна инвитро процедура, а индивидуална величина
Защо ставите страдат повече при студено време?
Откриха първия единичен ген, който директно причинява психични заболявания
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар