РБ Лайпциг играе в една от германските четвърти дивиизии. Но разполага с пари, каквито нямат клубове и в Първа Бундеслига.
Сега клубът ще инвестира 30 милиона евро в създаването на нов тренировъчен комплекс. Заедно с представители на общината проектът бе представен.
Зад РБ Лайпциг стоят амбициите на милиардера Дитрих Матешиц, собственик на империята Ред Бул, която има големи инвестиции в спорта. Проектът с този клуб стартира преди година и половина.
За да участва в пета лига бе купен лиценз на друг клуб, през миналия сезон отборът мина на парад през първенството и се изкачи в по-горната група. Засега обаче влизането в Трета лига и с това в професионалния футбол може и да се отложи, тъй като този сезон отборът не върви много убедително.
Целта обаче е ясна – Бундеслигата в скоро време. А дотогава – създаването на въпросната база.
„Целият проект в Лайпциг го разглеждаме като дългосрочна фирмена инвестиция със средносрочна цел влизане в Бундеслигата”, каза на представянето на плановете за строеж Дитмар Байерсдорфер.
Бившият спортен директор на Хамбургер е шеф на футбола в Ред Бул и същевременно президент на РБ Лайпциг.

Икономист: Стотици милиони евро могат да се спестят в бюджета чрез по-строг контрол
Плугчиева: Радев и Йотова търсят партньори, а не да сме срещу някого
Кои знаменитости няма да оставят милиони на децата си
Планинар за нападението: Мечките на територията на Витоша са рядкост
Дъщерята на Гуинет Полтроу стана на 22 г., като 2 капки вода са
20 000 евро глоба за купуване на дизел? Така Европа се бори за екология
Новата Lada Niva ще повтаря Dacia Duster
Toyota RAV4 получи изненадваща нова технология
Pagani показа нова Zonda седем години след спирането на модела
Еди Хърн потвърди преговори за мегабитка между Бивол и Бенавидес
Еди Хърн каза дали ще има трилогия Джошуа – Усик
Официално: Никола Дипчиков излиза срещу легендата Александър Шлеменко
„Beyond the Bell“ - Мост между легендите и бъдещето в бойните спортове
Прозяването е „заразно“ и започва още в утробата
Откриха различни видове „вечни химикали“ в кръвта
Инхибин B при мъжа – какво показва за сперматогенезата?
Алерголози от цялата страна се включиха в Х-та Национална конференция „Пролетни алергологични дни“
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар