Нападателят на Хамбургер Рууд ван Нистелрой обяви, че се надява клубът му да постигне споразумение с Реал за преминаването му в испанския гранд.

Според последните информации Белите проявяват много сериозен интерес към бившия си футболист и искат да го вземат под наем до края на сезона или дори да го купят.

От Хамбургер обаче за момента не са много склонни да се разделят с него, а сякаш за да направи ситуацията още по-заплетена, Ван Нистелрой донесе победата над Шалке с 1:0.

“Силно се надявам, че двата клуба ще се разберат. Не ме иска някой обикновен клуб, а Реал Мадрид” заяви холандецът след двубоя.

“Хамбургер ми даде възможност отново да играя редовно и не искам да се разделя с него с лошо. Вярвам, че в следващите дни ще бъде постигнато споразумение” добави той.

“Седмицата бе трудна за мен, но се радвам, че успях да се концентрирам и да помогна на състава да спечели. Факт е, че трябва да мисля за настоящия си клуб, а преговорите ще бъдат водени на по-високо ниво” изтъкна още Ван Нистелрой.