Лукойл Академик записа трудна втора победа в първа група на турнира ФИБА „Юро Чалъндж”. Българският шампион спечели с 84:76 срещу израелския Еицур Макаби Нетаня, макар че в края трябваше да трепери. Така Студентите запазиха шансове да продължат напред в надпреварата.
Травис Питърсън започна мача по феноменален начин и бе единственият баскетболист на терена, който вкара точки през първите 2 минути. Той наниза 9 поредни, давайки преднина на Лукойл Академик в самото начало за резултат 9:2. В следващите минути разликата бе намалена от гостите, които се приближиха на 4 точки от съперника при 9:13.
Гостите продължиха да изостават с няколко точки, но в края на периода направиха серия от 8:0 и поведоха с 21:19. В крайна сметка след първите 10 минути преднината им бе само точка – 21:20.
В началото на втората четвърт мачът вървеше равностойно и в средата на периода имаше равенство – 27:27. Последва обаче великолепна игра на Лукойл, който заздрави защитата си, реализира няколко атаки и изведнъж дръпна с 39:29, а на полувремето резултатът бе 48:34 и всичко изглеждаше наред.
Авансът в третата четвърт скочи до 54:36, а пред последния период преднината за Лукойл бе много добра – 65:51. Гостите обаче направиха серия от 11:2 в началото на периода и се приближиха до 64:67.
Божидар Аврамов вкара важна тройка и Академик увеличи аванса си, като остана напред в резултата, но в един момент авансът бе 75:74. Стояновски обаче вкара 2 точки, което се оказа важно, защото след няколко пропуски на гостуващия състав българският тим успя да спечели с 84:76.
Травис Питърсън бе най-резултатен за победителите със 17 точки. Дамян Стояновски добави 15, а Божидар Аврамов – 13.


Мощни бури удариха Източна България: Наводнения, ранени и разрушения
САЩ сключват сделка за ядрена програма със Саудитска Арабия
Освободиха младежа от Пловдив, заловен с райски газ зад волана
Затвориха пътя Мъглиж - Дъбово заради обърнато ремарке
Какви хора не е добре да каните на гости?
Рейтингът на одобрение за Федоров скача и изпреварва този на Зеленски
Али Юзеир: Загубата може да те научи повече от победата
Subaru се отказа от мекия хибриден боксер
Какво има в гаража на Брайън Мей
BMW променя правилата за избор на автомобил
Tesla най-накрая пусна велосипед
Трилогия с Бетербиев? Има дата и място за следващия бой на Бивол
Кристиан Пренга: Антъни Джошуа не е най-добрият в тежка категория
Ризван Куниев: След победа в Абу Даби искам някой от водещите в тежка категория
Логан Пол се отказа от идеята за мач с Пади Пимблет
33 000 души на година губим заради мозъчни заболявания
Нова ваксина срещу фентанил може да защити от опасни синтетични вещества
Д-р Елена Домусчиева: Хроничната венозна болест не бива да се подценява
ЕМА одобри първото лечение за невроповеденчески симптоми при синдром на Рет
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар