Старши-треньорът на Локомотив (Пловдив) Неделчо Матушев се оплака от терена на стадион "Тича" във Варна, където днес неговият тим завърши 1:1 с Черно море.

"Теренът бе много тежък, а нашият отбор бе по-затрудненият от него. Смятам, че стана добър мач, здрав. Нямаше много футболни достойнства. Опитахме се да играем по-техничен футбол, но не се получи", коментира наставникът на "смърфовете".

"Черно море е един стойностен отбор. Поздравявам ги за добрата игра. За съжалание загубихме две точки, но това е футболът. Продължаваме напред. Има още много мачове. Тепърва започва първенството", добави той.

Колегата му начело на Черно море Стефан Генов пък призна, че на отбора му е било много трудно с 10 души на терена.

В 33 минута домакините останаха с човек по-малко, след като Дяков напусна терена заради игра с ръка.

"Беше ни изключително тежко с 10 човека на този труден терен и срещу силния отбор на Локомотив. Двубоят ми хареса, но не и резултатът. В последните минути не бяхме концентрирани и това ни лиши от победата", каза Генов.

"Нямаме никакви претенции към съдиите. Това е мъжка игра и трябва да се решава с футболни умения на терена. Момчетата заслужават поздравления за старанието. В края можехме да се поздравим с победата, което щеше да бъде едно геройство".