След 7 години в Ливърпул снощи Дивок Ориги пристигна в Италия, за да завърши преминаването си в Милан.
През миналия сезон 27-годишният нападател записа само 7 участия във Висшата лига и логично реши да напусне „Анфийлд“, въпреки че се бе превърнал в любимец на феновете.
Вчера Ориги бе снимат на летище „Малпенса“, като тази сутрин се очаква да премине медицинските тестове при шампионите. След това транкферът бързо ще бъде завършен.
Въпреки че игра сравнително малко в Ливърпул, Ориги донесе незабравими мигове на феновете с важни голове, като попаденията в края на мача срещу Барселона при епичния обрат през 2019-а в Шампионската лига, след което се разписа и на финала срещу Тотнъм. Последният му гол пък бе срещу градския съперник Евертън.
В Милан Ориги се очаква да играе доста повече, тъй като конкурентите му Златан Ибрахимович и Оливие Жиру са вече в доста напреднала футболна възраст. Шведът е на 40, а през септември французинът ще стане на 36.







Три зодии ще се къпят в пари в седмицата от 15 до 21 декември
Чести грешки, които допускаме при носенето на парфюм
Десетте най-малко посещавани държави в света
Експерти изследват слънчевото магнитно поле с помощта на AI
Доц. Николай Димитров: Българинът е песимист по природа
9 храни против деменция
Нумерологична прогноза за 15 – 21 декември
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Роберта Хаджийска на полуфинал в Киенбаум
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Пантоя се върна във фитнеса дни след контузията, реваншът с Уанг под въпрос (Видео)
Рая Доброслав е №1 на БК Спарта за 2025 година
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар12:51 | 2 юли 2022 г.
Напиши коментар