Австрия победи Италия с 2:0 в контрола играна часове след мача на откриването на световното първенство и показа на адзурите защо не са на мондиала. Арнаутович и компания вгорчиха мач №57 на Роберто Манчини начело на Скуадра адзура. Манчини изпревари Чезаре Прандели и Марчело Липи (по 56 мача), а пред него са само легендите Виторио Поцо (95) и Енцо Беардзот (88) – и двамата печелили световната титла като треньори на Италия.

На стадион „Пратер“ във Виена още в 6-ата минута Австрия поведе. Арнаутович подаде топката към Шлагер, който с десния крак не остави шанс на Донарума. Италия бе напълно разконцентриран в защита и преди 10-ата минута домакините можеха да водят с 2:0, но Зивалд видя как удара му бе отклонен от Бонучи.

Последваха пропуски на Арнаутович и  Араму, който уцели гредата, преди да дойде втория гол. Вкара го Алаба директно от фаул с много силен удар. Забицер пропусна да направи 3:0, а първия шанс за Италия бе чак в 42-ата минута когато Политано пропусна.

През второто полувреме Австрия продължи да доминира. Пропуски направиха играчите на Болоня Арнаутович и Пош. В края Распадори имаше възможност за Италия, но Австрия напълно заслужено победи хората на Манчини с 2:0.

СЪСТАВЪТ НА ИТАЛИЯ: Донарума, Гати (46 Скалвини), Бонучи, Ачерби, Ди Лоренцо (46 Песина), Барела (90 Мирети), Верати, Димарко, Политано (46 Дзаниоло), Распадори (72 Ньонто), Грифо (46 Киеза)