След 12 поредни мача без успех в Серия А през сезона, Салернитана най-накрая взе първия успех през кампанията. Морските кончета обърнаха от 0:1 до 2:1 Лацио у дома и станаха последния тим този сезон, който печели мач.

Чиро Имобиле откри резултата от дузпа през първото полувреме. Нападателят на Лацио сам си спечели наказателния удар и го реализира. Това бе гол №100 за Имобиле при гостуване в Серия А. Няма друг играч достигнал до тази кота в историята на калчото. Вторият най-резултатен като гост е Жозе Алтафини - 95 гола.

През второто полувреме обаче, Салернитана натисна. Домакините изравниха с гол на Кастанос. Той довкара избитата от вратаря Проведел топка след удар с глава на Антонио Кадрева. Именно Кандрева, бивш играч на Лацио, донесе победата за Салернитана. Той стреля мощно от около 30 метра и изненада вратаря Проведел, като топката влетя под гредата за крайното 2:1.

В последните 6 мача Лацио е вкарал само 4 гола, като три от тях са от дузпа. Отборът наМаурицио Сари има 17 точки и не успя да се доближи до топ 4. Салернитана вече има 8 точки, но остава последен в класирането. Все пак хората на Пипо Индзаги са само на 2 точки от спасителния бряг.