Ултрасите на Лацио обвиниха президентът Клаудио Лотито и треньора Маурицио Сари, след загубата от Аталанта с 1:3. Базата Формело осъмна с два огромни плаката против двамата. Орлите паднаха в Бергамо и изпуснаха шанса да излязат на четвъртата позиция в класирането. Освен това играта отново бе кошмарна, а гола - от дузпа. Чиро Имобиле бе резерва в срещата, а Лацио отново нямаше точен удар до почивката. В момента Лацио е 9-ти в таблицата на Серия А, което е дори извън място в евротурниорите.

Плакатите бяха насочени към Лотито и Сари. На единият пишеше: „Енрико (синът на Клаудио Лотито) изгони баща ти.“ Другият беше срещу Сари: „Лотито изгони Сари, твоето момче за всичко".

Следващият мач на Лацио от Серия А е като гост на Каляри. Въпреки разочароващите резултати в Серия А, Бианкончелести се класираха за осминафиналите на Шампионската лига и полуфиналите на Купата на Италия.