Наполи публикува изявление, в което потвърждава контузията на защитника Жуан Жезус, така че с Алесандро Буонджорно, който също е в лазарета, Антонио Конте ще трябва да даде дебют на Рафа Марин за мача с Монца в събота. Вече се появиха информации, че бразилският централен защитник е получил потенциално опасна за сезона травма по време на победата с 3:0 над Емполи в Серия А в понеделник вечерта.
След като премина изследвания в болница "Пинета Гранде", Жуан Жезус разбра, че има увреждане на мускул в дясното бедро. Въпреки че изявлението не включва прогноза за колко време ще отсъства, това на практика е скъсано сухожилие и ще се нуждае от поне едномесечно отсъствие.
33-годишният футболист има 17 участия за Наполи през този сезон, като е вкарал един гол и е дал една асистенция. Неговото отсъствие ще е проблем за Наполи, които вече изгуби Буонджорно в същата роля с контузия в адуктора. Затова Антонио Конте трябва да се обърне към Рафа Марин, който ще получи първия си старт срещу Монца в следващия кръг на Серия А.
Забележително е, че Марин получи само 23 минути в Серия А, откакто се присъедини от Реал Мадрид миналото лято в сложна сделка за наем.







Три зодии ще се къпят в пари в седмицата от 15 до 21 декември
Чести грешки, които допускаме при носенето на парфюм
Десетте най-малко посещавани държави в света
Какво представляват Социалните предприятия за хора с увреждания?
Древно езеро, изчезнало преди 100 000 години, се появи отново
Археолози откриха огромна подводна структура край Франция
Експерти изследват слънчевото магнитно поле с помощта на AI
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Роберта Хаджийска на полуфинал в Киенбаум
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Пантоя се върна във фитнеса дни след контузията, реваншът с Уанг под въпрос (Видео)
Рая Доброслав е №1 на БК Спарта за 2025 година
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар