Макс Арнолд вкара два гола за Волфсбург при победата с 4:0 над третодивизионния Арминия Билефелд, благодарение на което "вълците" се класираха за финала на купата на Германия.

Там те ще срещнат отбора на Борусия Дортмунд, който се наложи с дузпи над Байерн Мюнхен във вторник.

Даниел Калигюри подаде за три от попаденията на Волфсбург, който има само един финал за купата в историята си. Мачът беше игран през далечната 1995 година, когато "вълците" загубиха с 0:3 от Борусия Мьонхенгладбах.

Арнолд откри резултата още в четвъртата минута на мача срещу Арминия, докато Луис Густаво удвои преднината на гостите след малко повече от половин час игра.

Иван Перишич стана автор на третото попадение в мрежата на третодивизионния тим от Билефелд в 51-та минуа, а само четири по-късно Арнолд отбеляза своя втори гол.

Малко преди двете попадения през втората част за Волфсбург, Флориан Дик удари напречната греда и Арминия пропусна златен шанс да се върне в мача.