Франция излъга Германия с 2:0 в приспивен приятелски мач, игран на стадион "Стад дьо Франс" в Париж.

Световният шампион имаше по-добрите положения през първото полувреме, но два сериозни пропуска направиха Томас Тюлер и Марио Гомес. В добавеното време Оливие Жиру откри резултата след асистенция на Антони Марсиал, който скри топката на противника.

През второто полувреме и двата отбора продължаваха да предлагат сравнително постна продукция, а чак четвърт час преди края Томас Мюлер разтресе лявата греда след хубава солова акция.

В 86-ата минута кошмарът на българския ЦСКА Андре-Пиер Жиняк удвои преднината на "петлите", вкарвайки с глава след центриране на Матюиди.

След последния съдийски сигнал и двата отбора се прибраха веднага в съблекалните заради новината, че поне 60 души са били убити от няколко мощни експлозии в близост до стадиона. *

* Информацията за броя на жертвите е на германската държавна телевизия ARD. Първоначално беше съобщено, че са загинали 18, а после - 26 и 40 души. В местен театър пък са взети над 100 души за заложници.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/gIEKSTitT8I" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<blockquote class="twitter-video" lang="en"><p lang="es" dir="ltr">Incertidumbre en <a href="https://twitter.com/hashtag/Paris?src=hash">#Paris</a>... Pánico en el <a href="https://twitter.com/hashtag/StadedeFrance?src=hash">#StadedeFrance</a> <a href="https://t.co/ZuyGX9eNMt">pic.twitter.com/ZuyGX9eNMt</a></p>&mdash; Jose Fco Ferrer (@ferru_5) <a href="https://twitter.com/ferru_5/status/665290216027082752">November 13, 2015</a></blockquote>
<script async src="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Момчетата на Дидие Дешан очаквано започнаха малко по-активно, но и двата отбора не успяваха да сътворят почти нищо интересно. Марсиал си спря добре пред наказателното поле на противника, но Рюдигер се върна и помогна на вратаря си.

В средата на първото полувреме Марсиал центрира отляво, но Джером Боатенг успя да избие в корнер, след който не се стигна до нищо опасно. На отсрещната врата Юлиан Дракслер намери Марио Гомес с хубаво подаване, но Рафаел Варан застана пред нападателя и го блокира.

Десетина минути преди почивката се стигна и до първата голова ситуация в скучния до момента двубой. Юлиан Дракслер свали с глава за Томас Мюлер, който се забави и подхлъзна, след което би мощно над напречната греда. След това Марио Гомес прати топката в мрежата, но от външната й страна.

Антоан Гризман отправи точен, но слаб удар към пазената от Нойер врата, а след това Жиру центрира остро отляво, но не намери свой съотборник.

В 43-ата минута Марио Гомес направи пропуска на мача. Матиас Гинтер подаде към Томас Мюлер, който чукна интелигентно за Гомес, но неговият силен изстрел отблизо профуча над целта.

В добавеното време на първото полувреме Франция откри резултата чрез Жиру, вкарал на празна врата. На 90% обаче попадението бе дело на Антони Марсиал, който скри топката на германците. Звездата на Манчестър Юнайтед се пребори с Рюдигер, избутвайки го с тяло. После финтира объркания Гинтер и през шпагата на Боатенг намери Жиру, който беше задължен да простреля Нойер отблизо.

Малко след почивката домакините пак вкараха топката във вратата на Германия чрез Гризман, но попадението правилно беше отменено заради засада на Жиру при паса към него.

Германците имаха основателни претенции за наказателен удар заради съприкосновение на Косиелни и Гомес в пеналта на Франция, но реферът не посочи бялата точка.

Беше изминал малко повече от час след началния съдийски сигнал, когато Пол Погба пробва рефлекса на Мануел Нойер, но най-добрият вратар в света реагира прекрасно. На отсрещната врата Лорис излезе и изчисти пред погледа на влезлия като резерва Лерой Сане.

В 77-та минута Томас Мюлер навърза няколко французи и създаде усещането, че ще подава. Той обаче продължи да напредва със защитници на гърба си и от двайсетина метра разтресе страничната греда с левачката!

Десетина минути след това Франция удвои аванса си- Кингсли Коман подаде към Матюиди и той центрира отляво в наказателното поле. Там Матс Хумелс изпусна Андре-Пиер Жиняк, който разстреля Нойер с глава.

До края не се случи нищо запомнящо се на терена, а доброто настроение в Париж беше помрачено от новината, че поне 60 души са загубили живота си заради мощни експлозии в близост до стадиона.

Франция - Германия 2:0

1:0 Оливие Жиру - 45' +1

2:0 Андре-Пиер Жиняк - 86'

Франция: Лорис, Косиелни, Варан, Саня, Евра, Диара (Шнайдерлен - 80'), Матюиди (Кабай - 86'), Погба, Гризман (Бен Арфа - 80'), Марсиал (Коман - 69'), Жиру (Жиняк - 69')

Германия: Нойер, Боатенг (Мустафи - 46'), Хумелс, Рюдигер, Гинтер (Фоланд - 79'), Хектор (Джан - 34'), Кедира (Гюндоган - 61'), Швайнщайгер, Дракслер (Сане - 61'), Мюлер, Гомес